Offering you a complete choice of products which include type c otg cable, l shape type c otg cable, usb type c otg cable braided with metal, two in one otg adapter, type c otg adapter and type c metal otg.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C OTG |
| Interface Type | USB Type C |
| USB Version | USB 3.0 |
| Cable Length | 0.1 m |
| Compatible Device | Camera, TV, Laptop, Android Phone, Tablet |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Pen Drive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C OTG |
| USB Version | USB 2.0 |
| Cable Length | 0.1 m |
| Compatible Device | Tablet, Android Phone |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Pen Drive |
| Cable Material | PVC |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C OTG |
| USB Version | USB 2.0 |
| Cable Length | 0.1 m |
| Compatible Device | Android Phone |
| Gender | Type C male to usb female |
| Usage | Pen Drive |
| Cable Material | PVC |
| Color | Black |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C OTG |
| Interface Type | USB Type C |
| USB Version | USB 3.0 |
| Cable Length | 6 inches |
| Compatible Device | TV, Camera, Android Phone, Laptop, Tablet |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Pen Drive |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 100Piece |
| Payment Mode | Online/Offline |
| Deal in | Newly |
Minimum order quantity: 1000 Piece
L-Shaped Type C OTG Cable - High-Speed Data Transfer & Charging
Description: Upgrade your connectivity with this L-Shaped Type C OTG Cable. This cable is designed for users who need efficient and reliable data transfer between devices with a USB Type C port and OTG-compatible devices such as smartphones, tablets, and external drives. Its L-shaped design provides better ergonomics and minimizes strain on the port, making it perfect for gaming, charging, and data syncing in tight spaces.
Key Features:
Specifications:
Ideal For:
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Two in One OTG Adapter |
| USB Version | USB 3.0 |
| Cable Length | connector type |
| Compatible Device | Android Phone, Tablet, Camera, Laptop |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Pen Drive |
| Cable Material | PVC |
| Color | Black |
| Adapter Type | Solid Adapter |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Micro USB OTG |
| Interface Type | USB Type C |
| USB Version | USB 2.0 |
| Cable Length | 0.2 m |
| Compatible Device | Android Phone |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Mobile Charging And Data Transfer |
| Color | White And Red |
| Length | 6 Inch |
| Brand | AG |
| Type Of Interface | OTG |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C OTG |
| USB Version | USB 3.0 |
| Cable Length | otg connector |
| Compatible Device | TV, mobile phone, Android Phone, Camera, Tablet, Laptop |
| Gender | Male to Female |
| Usage | Pen Drive |
| Cable Material | TPE |
| Adapter Type | Solid Adapter |
Minimum order quantity: 100 Piece
I Phone OTG adopter. It is used for data transfering from mobile to pen drive and pen drive to mobile. This otg is efficient and capable for fast data transfering.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Interface Type | USB Type C |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Mode | Online/Offline |
| Business Type | Manufacturer |
| Deal in | Newly Only |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Interface Type | USB Type C |
| 6 inches length | Fast data transfer from pen drive |
Dalip Kumar (CEO)
AG Enterprises
3rd Floor, 17/157, Gali No. 6, Than Singh Nagar, Anand Parvat
New Delhi - 110005, Delhi, India