Manufacturer of a wide range of products which include braided usb data cable, ag usb data cable 6amp, type c power bank cable, ag usb data cable and micro usb braided cable.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A to USB-C |
| Cable Type | USB B |
| Fast Charging Support | Yes |
| Brand | agname |
| Current | 2.4A |
| Cable Length | 1 m |
| Color | White |
| Cable Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Mode | Online Offline |
| Charger Type | C |
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Cable Type | USB C |
| Cable Length | 1 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Business Type | Manufacturer |
| Payment Mode | Online/Offline |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Maximum Output Power | 65W |
| Data Transfer Speed | 480 Mbps |
| Cable Length | 1 m |
| Cable Type | USB A |
| Current | 2.4A |
| Material | copper wire |
| Connector Type | USB to Type C |
| Color | white |
| Cable Size | 8 inches |
| Model Name/Number | power bank cable |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A to USB-B |
| Cable Type | USB B |
| Fast Charging Support | Yes |
| Brand | agname |
| Current | 2.4A |
| Cable Length | 1 m |
| Color | White |
| Cable Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Mode | Online/Offline |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Interface Type | Type C |
| Color | blue |
| Brand | ag enterpsises |
Minimum order quantity: 100 Piece
Dalip Kumar (CEO)
AG Enterprises
3rd Floor, 17/157, Gali No. 6, Than Singh Nagar, Anand Parvat
New Delhi - 110005, Delhi, India