Pioneers in the industry, we offer iphone usb cable, usb type c to c data cable, 4 core fast charging mobile data cable, 6a type c fast charging data cable and 4 core fast charging v8 mobile data cable from India.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Lightning |
| Fast Charging Support | Yes |
| Brand | agname |
| Material | Rubber |
| Length | 1 m |
| Cable Length | 0.3 m |
| Cable Material | PVC |
| Color | White |
| Compatible Devices | Mobiles |
| Connector Gender | Male-to-Female |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Type-C to Type-C |
| Cable Length | 1 m |
| Maximum Output Power | 65W |
| Data Transfer Speed | 10 Gbps |
| Cable Type | Charging & Data |
| Material | PVC |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A to USB-C |
| Cable Type | USB C |
| Fast Charging Support | Yes |
| Current | 3A |
| Cable Length | 1 m |
| Cable Material | PVC |
| Brand | agname |
| Color | White And Red |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Cable Length | 1.5 m |
| Color | White And Red |
| Type Of Cable | USB To Type C |
| Usage | Mobile Charging And Data Transfer |
| Charging Current | 6A |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-C to Micro USB |
| Cable Type | Micro-USB |
| Current Rating | 3 A |
| Cable Length | 1 m |
| Current | 2.4A |
| Fast Charging Support | Yes |
| Cable Material | PVC |
| Usage | Mobile Charging And Data Transfer |
| Color | White |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 500 Piece
Dalip Kumar (CEO)
AG Enterprises
3rd Floor, 17/157, Gali No. 6, Than Singh Nagar, Anand Parvat
New Delhi - 110005, Delhi, India