Our product range includes a wide range of ag mobile phone charger, double usb mobile charger, mobile phone charger and 2.5a ag smart charger.
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Current | 2.4A |
| Number Of Ports | 1 |
| Type | USB |
| Input Voltage | 220V |
| Colour | Black |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Current Rating | 3.4A |
| Pin Type | USB A |
| Cable Length | 1m |
| Brand | Agname |
| Model Name/Number | AG-102 |
| Color | white |
| Warranty | 6 month |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Total Output (Wattage) | 5W |
| Current | 1A |
| Type | USB |
| Output Port Type | micro/ lg3500 |
| Charging Protocol | Standard (5V) |
| Number Of Ports | 1 |
| Input Voltage | 220V |
| Colour | Black |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50 W |
| Number Of Ports | 1 USB Port |
| Pin Type | USB A |
| Cable Length | 1m |
| Colour | White |
| Color | Sky Blue And White |
| Usage | For Mobile Phone Charging |
| Brand | AG |
| Rated Current | 2.5A |
Minimum order quantity: 500 Piece
Dalip Kumar (CEO)
AG Enterprises
3rd Floor, 17/157, Gali No. 6, Than Singh Nagar, Anand Parvat
New Delhi - 110005, Delhi, India