Leading Manufacturer of abs usb-a mobile charger adapter, usb-a mobile charger adapter, super vooc charger, single usb charger adapter, ag usb travel mobile adapter 2.5 amp and iphone charger adapter from New Delhi.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A |
| Type | Electric |
| Color | White |
| Material | ABS |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A |
| Type | Electric |
| Material | ABS |
| Adapter Color | White And Red |
| No Of Ports | 2 |
| Brand | AG |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Total Output (Wattage) | 100W |
| Number of Ports | 1 |
| Connector Type | USB-A |
| Type | Travel |
| Output Port Type | USB-C |
| Material | ABS |
| Charging Protocol | VOOC/DASH/WARP |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| No Of Output Ports | 1 Port |
| Output Current | 2A |
| Charger Type | Travel Charger |
| Number Of Ports | Single port |
| Fast Charging Support | Quick Charge |
| Output Voltage | 5V |
| Connector Type | USB A |
| Wattage | 12W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | USB-A |
| Color | White |
| Material | ABS |
| For Use With | A G Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Electric |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | Lightning Type |
| Current | 5A |
| Number Of Ports | 1 |
| Output Voltage | 20w |
| Colour | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Type | Electric |
| Material | Plastic |
| Charger Color | Sky Blue And White |
| Usage | For Mobile Phone Charging |
| Number Of Ports | 1 USB Port |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 2.1A |
| Output Voltage | 5V 9V |
| Port Type | USB C |
| Charger Type | Fast Charger |
| No Of Ports | 1 Port |
| Body Material | ABS PC Blend |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 2A |
| Output Voltage | 5V |
| Port Type | USB C |
| Charger Type | Fast Charger |
| No Of Ports | 1 Port |
| Body Material | ABS Plastic |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 3.1A |
| Output Voltage | 5 V |
| Current Rating | 3A |
| Material | PVC |
| No Of Ports | 2 Ports |
| Body Material | ABS Plastic |
| Weight | 100 grams |
| Model Name/Number | type-C cable |
| Pin Type | 2 Pin |
| Color | Red |
| Port Type | USB C |
| Type | Micro USB |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Interface Type | Micro USB |
| Current | 2.4A |
| Number Of Ports | 1 |
| Type | USB |
| Warranty | 1 Year |
| Colour | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5A |
| Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Dalip Kumar (CEO)
AG Enterprises
3rd Floor, 17/157, Gali No. 6, Than Singh Nagar, Anand Parvat
New Delhi - 110005, Delhi, India